THYAO'dan %50 İndirimli Bilet Müjdesi

THYAO'dan %50 İndirimli Bilet Müjdesi

Türk Hava Yolları (THY), gazi ile şehit veya gazi yakınlarına yüzde 50 indirim kampanyasını resmen duyurdu.

THY, gazi ile şehit veya gazi yakınlarına belge ibraz etmek zorunluluğu olmadan indirimli bilet satışlarının başladığını açıkladı.

Gaziler ile şehit veya gazi yakınlarının belge ibraz etmeksizin indirimli bilet almasına dair iş birliği  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türk Hava Yolları (THY) arasında imzalanmıştı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, mobil uygulama üzerinden yüzde 50 indirimli bilet satışının başladığını ifade etti.

Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, THY’nin mobil uygulamasında gazi, şehit veya gazi yakınlarına yapılacak indirim seçeneğinin aktif hale geldiğinin altını çizerek, “Gazi ile gazi ve şehit yakınları indirimli biletlerini artık mobil uygulamamızdan alabilirler. Sizlere minnettarız.” şeklinde yazdı.

14 Ekim’de Protokol İmzalandı

14 Ekim 2022 tarihinde THY ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında gazi, şehit veya gazi yakınlarının yüzde 50 indirimli bilet alabilmesi için protokol imzalanmıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, uçak biletlerinde yüzde 50 indirim için anlaşma sağlandığını duyurmuştu.

Bakan Yanık, şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin, THY ile yüzde 50 indirimli olarak seyahat edebileceğini ifade etmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile THY arasında imzalanan protokol sayesinde indirimli bilet almanın mümkün hale geldiği belirtilmişti.

Bakan Yanık Müjdeyi Sosyal Medyadan Verdi

Bakan Yanık’ın varılan anlaşmaya ilişkin ifadeleri şu şekildeydi:

”Türk Hava Yolları’yla imzaladığımız iş birliği protokolümüz ile artık, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve aileleri indirimli uçabilecekler, engelli vatandaşlarımız ve refakatçileri biletlerini indirimli olarak online ortamda alabilecekler.
Engelli vatandaşlarımızın, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin ve ailelerinin hayat standartlarını yükseltmek, refahını artırmak için çalışmayı sürdüreceğiz. ”

 

Tags