Pakistan Türkiye Mezunlar Derneğinden Kardeşlik Eli

Pakistan Türkiye Mezunlar Derneğinden Kardeşlik Eli

Türkiye ve Pakistan ilişkilerinde önemli bir yere sahip olan Pakistan Türkiye Mezunlar Derneği (TULİP) Saif-ul-İslam Khan 'ın başkanlığında önemli bir köprü görevi görüyor.

Pakistan Türkiye Mezunlar Derneği (TULİP) Başkanı Saif-ul-İslam Khan eşliğinde Pakistan'ın yardım kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir heyet, bugün Türkiye İslamabad Büyükelçiliği'nde Türkiye Büyükelçisi Dr. Mehmet Paçacı ile bir araya geldi.

Türkiye'de deprem nedeniyle meydana gelen can ve mal kaybından dolayı Büyükelçi Sayın Mehmet Paçacı'ya taziyelerini ileterek Türk halkı'na geçmiş olsun dileklerini iletti ve dayanışmasını yineledi.

Heyet, Türk kardeşlerin içinde bulunduğu bu imtihan döneminde mümkün olan her türlü destek için hazır olduğunu söyledi ve yardım çalışmaları için hazırlık aşamasında olan bir ortak eylem planı Sayın Büyükelçi ile paylaştı

Daha sonra Pakistan Türkiye Mezunlar Derneği (TULİP) Başkanı Saif-ul-İslam Khan, Büyükelçilikte açılan taziye defterine üzüntü ve duygularını yazdı.

Yabancı Öğrenciler Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Yabancı Öğrenciler Depremzedeler İçin Seferber Oldu

İstanbul’da eğitim gören Etiyopya, Afganistan ve Kamerunlu öğrenciler, Kahramanmaraş ve civarındaki 10 ili etkileyen depremin ardından yardım için seferber oldu. Öğrenciler, Bağcılar Belediyesi Osmanlı Arşivi deposunda oluşturulan yardım toplama merkezinde bağışların paketlenmesi ve TIR’lara yüklenmesine yardım ediyor.

Bağcılar'da Türkiye - Kazakistan Kardeşlik Anıtı açıldı

Bağcılar'da Türkiye - Kazakistan Kardeşlik Anıtı açıldı

Memleketlerinden baskı ve zulümle zorla göç ettirilen Kazakların Türkiye’ye gelişlerinin 70’inci yılında Bağcılar Belediyesi Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde Türkiye - Kazakistan Kardeşlik Anıtı açıldı. Kazakistan ve Türkiye bayrağının yer aldığı anıtın arka yüzünde göçü anlatan bir tarihçe bulunuyor.

Download Our Mobile App

Image
Image