Engellilere TOGG’la Asker Uğurlama Konvoyu

Engellilere TOGG’la Asker Uğurlama Konvoyu

Bağcılar’da vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan 11 asker için önce asker eğlencesi ardından uğurlama töreni düzenlendi. Kınaları yakılan asker adaylarına Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in şoförlüğünü yaptığı TOGG’un da aralarında bulunduğu araçlarla konvoy yapıldı.

Bağcılarlı Taksiciler, TOGG Konvoyu Oluşturdu

Bağcılarlı Taksiciler, TOGG Konvoyu Oluşturdu

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği programda bir araya gelen taksiciler, Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası TOGG’la konvoy oluşturdu. Taksi yazılı tepe lambası ve 34 Bağcılar 2023 plakası takılan TOGG’u takip eden taksiciler, sokaklarda tur attı.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Büyük Taksici Buluşması” isimli programda Taksici Esnaf Odası, Taksi Dernekleri, Taksi Durak başkanları ve İstanbul’un dört bir yanından gelen taksi şoförleri bir araya geldi. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, taksicilere sürpriz yaparak “Taksi” yazılı tepe lambası ve 34 Bağcılar 2023 plakalı Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası TOGG’la programın yapıldığı alana girdi. Sürpriz karşısında çok sevinen taksiciler, Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

Anadolu kırmızısı, ihtişamıyla büyüledi

İhtişamıyla büyüleyen “Anadolu kırmızısı” renkli arabanın etrafını saran taksiciler, TOGG’u yakından inceleme fırsatı buldu. Taksiciler, çok beğendikleri TOGG’un T10X modeline tam puan verdi. Davetlilerden kimi araca binme heyecanını yaşarken kimi de fotoğraf çekildi. Geceye telefonla bağlanan Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da her zaman taksicilerin yanında olduklarını belirtti. TOGG heyecanı kalabalık konvoyla devam etti. Taksi şoförleri, TOGG’un arkasında Bağcılar’ın en işlek cadde ve sokaklarında tur attı. Kilometrelerce uzayan konvoy, Bağcılar Belediyesi hizmet binası önünde sona erdi.

Meydanda izdiham yaşandı

TOGG’un Bağcılar Meydanı’nda vatandaşlarla buluşmasında ise izdiham yaşandı. İlçe sakinlerinin yoğun ilgisinden dolayı TOGG, alanda ilerlemekte güçlük çekti. Kadın, erkek, genç, yaşlı toplumun her kesiminden vatandaş, fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Sadece araba değil teknolojik bir araç

TOGG’un ülkemize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Özdemir, “TOGG’umuz ilk defa Bağcılar yollarında sürdük. Sürdüğümüz zaman daha iyi anladık ki sadece bir araba değil teknolojik bir araç. Muhteşem bir şey. Ülkemize hayırlı olsun. Yerli otomotiv, ülkemizin yarım kalan hikayelerinden bir tanesiydi. Elhamdülillah hangi alanda yarım kalan ne varsa tamamlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu hikayeyi de tamamladı. Bu olay, ülkemizin özgüveninin artmasında, ülkemizin geleceğe dair büyük mesajlar vermesine de sebebiyet vermiştir” dedi.

Dacia Otomobil Fiyatları Güncellendi

Dacia Otomobil Fiyatları Güncellendi

Dacia Fiyat Listesi

Ülkemizde yaygın olarak tercih edilen Dacia marka otomobiller yeni modelleri ile son kullanıcıların karşısına çıktı. Dacia 2023 güncel fiyat listesini merak edenler için model model fiyatları web sitemizde. 2023 Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı. 

Belediye Karla Mücadele İçin Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

Belediye Karla Mücadele İçin Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

Bağcılar Belediyesi, kuvvetli kar yağışının beklendiği ilçede hayatın normal seyrinde devam etmesi için bütün önlemleri aldı. 550 personelden oluşan Karla Mücadele Timi, 38 küreme aracı, 8 tuzlama aracı ve 20 destek araçtan oluşan filosuyla hazır bir şekilde bekliyor. Ekiplerin bir bölümü karla mücadele ederken bir kısmı da soğuk havada vatandaşlara sıcak ikramlarda bulunacak.

Bağcılar Belediyesi, İstanbul genelinde bugün beklenen kar yağışıyla ilgili tüm hazırlıklarını tamamladı. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde Zabıta Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün personelinden Karla Mücadele Timi oluşturuldu. 550 personelden oluşun ekibin kullanacağı 35 küreme aracı, 8 tuzlama aracı ve 20 destek aracı bulunuyor.

Düzenli olarak tuzlama yapılacak

Yoğun kar yağışı ile birlikte ekipler, tüm ana arter, yürüyüş yolları, hastane, cami, okul, meydan ve caddeler ile kamu kurumlarının önlerinde düzenli olarak kar temizliği ve tuzlama çalışması yapacak. Yüzyıl, Göztepe ve Mahmutbey mahalleleri başta olmak üzere ilçe genelindeki, rampa ve kuzeye bakan yollarda da oluşacak buzlanmayla mücadele amaçlı tedbirler alındı. Öte yandan personelin bir kısmı da meydan ve metro çıkışının olduğu noktalarda bulunan mobil araçlardan vatandaşlara yönelik sıcak ikram servisi yapılacak.

Mücadele Timi 24 saat görev başında İlçe sakinlerinin mağduriyet yaşamaması adına bütün tedbirleri aldıklarını söyleyen Özdemir, “Kar yağışı öncesi bütün planlarımızı yaptık. Mesai arkadaşlarımızla birlikte 24 saat çalışacak şekilde göreve hazırız. İnşallah bu süreci sorunsuz bir şekilde geçireceğiz” dedi.

ÖNEMLİ NOT:

Oluşabilcek olumsuzluklara karşı ekiplerimiz 7/24 sahada olacaklardır. İhtiyaç halinde ACİL DURUMLAR İÇİN 0212 410 06 00 Numaralı Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz.

THYAO'dan %50 İndirimli Bilet Müjdesi

THYAO'dan %50 İndirimli Bilet Müjdesi

Türk Hava Yolları (THY), gazi ile şehit veya gazi yakınlarına yüzde 50 indirim kampanyasını resmen duyurdu. THY, gazi ile şehit veya gazi yakınlarına belge ibraz etmek zorunluluğu olmadan indirimli bilet satışlarının başladığını açıkladı.

İklim Krizi Algısı İle Otomobilde Büyük Vurguna Hazırlanıyorlar

İklim Krizi Algısı İle Otomobilde Büyük Vurguna Hazırlanıyorlar

İklim krizi bahanesi ile dünyada yeni bir algı operasyonu oluşturulmak isteniyor. Bu paralel de üçüncü dünya ülkelerinin yeni yeni oluşan otomobil üretim yeterliliğini yok etmek isteyen küresel güçler sürekli algı operasyonu yaparak yasaklar koyuyorlar. Elektrikli otomobil üretme kapasite ve bilgisine ulaşınca tüm dünyayı iklim krizi tehlikesi bahanesiyle elektrikli otomobile mahkum etmek istiyorlar.

Otomotiv sanayide yeni bir vurguna hazırlanan küreselci elitler, bu yeni teknolojiye mahkum edip zenginliklerine zenginlik katmaya hedefliyorlar. Bu paralelde İspanya ve Fransa küresel iklim değişikliği ile mücadele kapsamında, 2040’tan itibaren dizel ve benzinli otomobillerin satışını durdurmayı planlıyor. Düşük karbonlu bir geçişi hızlandırma çabalarının bir parçası olarak, önceden planlanandan beş yıl önce, 2035 yılına kadar benzinli araçların satışını durdurma taahhüdüne katılıyorlar

Dünya da bulunan milyonlarca benzinli ve dizel araçların birer çöp olacağı küresel sermayenin umurunda değil. Cep telefonu ve bilgisayarda sürekli sürüm değişikliği ile dünyayı sömüren kan emiciler aynı oyunu otomobilde de dayatmaya başladılar.  Geçen yıl Glasgow'da düzenlenen konferansta başlatılan Sıfır Emisyonlu Araçlar Bildirgesi'nin Mısır'ın Şarm El-Şeyh'indeki COP27 iklim görüşmelerinde taahhütlerini verdiler.

Bu paralelde tüm dünyayı küresel çapta bir sömürüye hazırlanıyorlar. Otomobil üretimini tamamen ellerinde bulunduran gelişmiş ülkeler! bu dayatmalarla kolaylıkla dünyayı bir otomobil çöplüğüne çevirecekler. COP26'nın başkanı olan Alok Sharma, sıfır emisyonlu araç taahhüdünün, küresel çapta 2035 ve 2040'a kadar sıfır emisyonlu yüzde 100 yeni otomobil satış geçişini hızlandırmak için önde gelen aktörleri bir araya getiren önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Download Our Mobile App

Image
Image