Sturbucks Bardağı İle Haber Programına Tepki Yağdı

 Sturbucks Bardağı İle Haber Programına Tepki Yağdı

TGRT'nin hafta sonu haberleri, İsrail'e desteğini açıklayan Sturbucks bardağı eşliğinde sunuldu. İsrail'i destekleyen bir firmanın reklamının yapıldığı haber programına sosyal medyadan tepki yağdı.

TGRT,  ABD merkezli News Corporation şirketine yıllar önce satıldı. Bu medya kuruluşuna ait olan FOX TV nin ayını paralelede yayın yapması vatandaşların tepkisini çeekmiş bulunuyor. Ülkemizin milli güvenlik meselelerinde ayrışan bu davranışların kabul edilebilir olmadığını belirten vatandaşlar yetkililerin biran önce bu tür yapılanmaların önün geçmesini talep ediyorlar.

Daha önceki yayınarında yapay eti deslekleyen yayınlar yapan TGRT nin bu yayıları yapması ile vatandaşların soyal medyada tepkileri iyice sertleşmeye başladı. TGRT yi müslüman bir ülkede yaptıkları kışkırtıcı yayınlarından dolayı kınayan vatandaşlar kanalın izlenmemesi için boykot çağrısında bulundular.

Vatandaşların tepkisi üzerine TGRT Hber TV harekete geçti. Bir duyuru yayınladı.

KAMUOYUNA DUYURU

TGRT Haber TV’nin 24.12.2023 tarihli haber yayınında spikerlik yapan Meltem Günay‘ın önünde Starbucks’a ait bir fincan ile haber sunduğu görülmüştür. Kurumumuzun ilkeleri gereği spikerin TGRT Haber TV’de herhangi bir firmanın örtülü reklamını yapacak şekilde sunuculuk yapması kesinlikle yasaktır. Bu ilkeye aykırı hareket eden haber spikeri ve yönetmenin işine haklı nedenle son verilmiştir.

Kurumumuz Gazze konusunda Türk halkının taşıdığı hassasiyetleri bilen ve sonuna kadar savunan bir anlayışa sahiptir. Buna aykırı bir eylemin, yayının tasvip edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bizlerde iş akdine son verilen sunucu ve yönetmenin bu eylemini asla tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu nedenle de iş akitlerine son verilmiştir.

Kurumumuz bundan sonra da Gazze ve Türk halkının yanında olmaya ve hassasiyetlerine sahip çıkmaya sonuna kadar devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TGRT Haber TV A.Ş.

Tags