LGBT İle İlgili Paylaşım Nedeniyle Twitter Hesabımız Kapatıldı

Twitter LBGT ile ilgili paylaşımımız nedeniyle @bagcilarmeydan hesabımızı kapattı.

Son günlerde LBGT ile ilgili toplumda infiale yol açacak davranışlar ve yürüyüşler düzenlenmesi gündemde idi. O günlere toplumun dikkatini sapkın ilişkilere çekmek adına bir twit paylaşmıştık. Aradan geçen zaman diliminde hesabımızla ilgili şikayetler nedeniyle twitter hesabımızı kapattı. Gerekçe olarak "nefret suçlarına karşı kurallarımızı ihlal etmek" Yaptığımız paylaşımı silmemizi isteyen twitter bildirimini kabul etmeyince hesabımız direk olarak kapatıldı.

Bilindiği üzere twitter küresel evanjelistlerin istediği bir politika yürütüyor. Özgürlükçü bir medya platformu olduğunu iddia ediyor ve her türlü ahlaksızlığı özgürlük olarak değerlendiriyor. Bu tür yayınların karşısında olanları ise nefret suçları kavramı ile kapatıyor.

Her türlü ahlaksızlığın görüntülendiği ve paylaşıldığı sosyal medya platformlarında aşı karşıtlığı, pandemi ile ilgili olumsuz söz, görsel veya videolar, LBGT aleyhine görsel veya videolar paylaşmak yasak. Bu tür paylaşımları yapan hesaplar ya askıya alınıyor ya da kapatılıyor

 

Tags