Bitlis Konağı Hizmete Açıldı

Bitlis Konağı Hizmete Açıldı

Bağcılar Belediyesi tarafından Bitlisli vatandaşların çoğunlukta yaşadığı Demirkapı Mahallesi’nde yapılan Bitlis Konağı hizmete açıldı.

Ahlat taşından yapılan bina, Bitlis kültürüne yaşatacak etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Bağcılar Belediyesi nostalji bahçelerinden biri olan Ceviz Bahçesi’nin içine inşa edilen Bitlis Konağı’nın açılışı yapıldı. Programa; Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Bilkon Bitlis Dernekler Federasyonu Başkanı Selim Korkmaz ve Demirkapı Mahallesi sakinleri katıldı.

Ahlat taşından yapıldı

Bitlis’in önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Bitlisli kardeşlerimle, dostlarımla çocukluğu geçirdiğim bu güzel mahallede bu güzel bölgede hayırlara vesile olacak kıymetli bir binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Burada oluşturacağımız kütüphanelerimizle, sosyal faaliyetlerimizle Bitlis’imizin ülkemize kazandırmış olduğu yeni Fuat Sezgin’ler, Kamuran İnan’lar, ve Saidi Nursi’ler yetişecek” dedi. Ahlat taşından yapılan iki katlı tesisin bahçesinde ise 63 adet ceviz ağacı, 10 adet süs eriği ağacı, çocuk oyun grubu, piknik masaları, spor aletleri, yürüyüş parkuru ve süs havuzu bulunuyor. 

Tags