270 bin haneye tasarruf için ücretsiz aparat dağıtılıyor

270 bin haneye tasarruf için ücretsiz aparat dağıtılıyor

Belediye, Bağcılar’daki 270 bin haneye tasarruf için ücretsiz aparat dağıtıyor

Bağcılar Belediyesi, barajlardaki doluluk oranının son on yılın en düşük değerinin ölçüldüğü İstanbul’da olası su sıkıntısına karşı önlem olarak Bağcılar’daki 270 bin haneye tasarruf için ücretsiz aparat dağıtıyor. Uygulamadan memnun kaldıklarını söyleyen ilçe sakinleri Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

İSKİ verilerine göre bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 20.36 olarak ölçüldü. Bu değer son 10 yılın en düşük değeri olarak kayıtlara geçti. İstanbul’da barajların alarm vermesi sebebiyle Bağcılar Belediyesi de yaşanacak olası su sıkıntısına karşı önlem alarak dikkat çeken bir çalışmaya imza attı.

Kapı kapı dolaşılıyor

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in önderliğinde yapılan toplantıda ilçede bulunan 270 bin haneye su tasarruf aparatı dağıtılmaya karar verildi. Hazırlıkların ardından start verilen çalışma kapsamında belediye personeli, Yenigün Mahallesi’nden dağıtıma başladı. Kapı kapı dolaşan ekipler, vatandaşlara ücretsiz olarak su tasarruf aparatı verdi. Bu aparatlar yüzde 70 oranında su tasarrufu sağlıyor.

Su tüketimine özen göstermek gerekiyor

Ekiplere Başkan Özdemir de eşlik etti. Su tüketimine özen göstermek gerektiğini söyleyen Özdemir, “Önemli bir çalışma yapıyoruz. 270 bin hanemizi dolaşarak komşularımızla bir araya geliyoruz. Bağcılar’ımızı güzel bir noktaya getirmek ve doğru yönetmek adına vatandaşlarımızın taleplerini ve görüşlerini alıyoruz. Onlara hediyelerimiz de var. Özellikle su tasarrufunu sağlayan aparatları veriyoruz. İnşallah bu sayede ciddi bir tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

Ücretsiz su aparatı dağıtımı, 22 mahallenin tamamında yapılacak.

Tags