Vali Gül, Bağcılar’da İlçe Öğrenci Meclisi Toplantısına Katıldı

Vali Gül, Bağcılar’da İlçe Öğrenci Meclisi Toplantısına Katıldı

İstanbul Valisi Davut Gül, bu kapsamda Bağcılar’da İlçe Öğrenci Meclisi Toplantısına katılarak İlçe Öğrenci Meclisi Üyeleri  ile bir araya geldi.

İstanbul Valisi Davut Gül’ün himayelerinde öğrencilerin karar alma mekanizmalarına katılmasını hedefleyen İstanbul Öğrenci Meclisleri projesi dahilinde 39 ilçede İlçe Öğrenci Meclisi Toplantıları düzenlenmeye devam ediyor. 

Bağcılar 15 Temmuz Çok Amaçlı Spor Salonu’ndaki toplantıya: 26. Dönem İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Hayırsever İş İnsanı Nuri Akın ile ilgili kurumların temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda ilçe meclis üyesi öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programda İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Emirhan Bahadır tarafından meclis gündemi sunuldu. Programda: Vali Gül, 26. Dönem İstanbul Milletvekili Kıyıklık, Bağcılar Kaymakamı Uçgun, Belediye Başkanı Özdemir ve Hayırsever İş İnsanı Akın, birer konuşma yaptı.

“İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL: İSTANBUL’DA YAKLAŞIK 250 BİN ÖĞRENCİ, 110 BİN ÖĞRETMENİMİZ MECLİSLERİMİZDE GÖREV ALIYOR”

Toplantıda yaptığı değerlendirmede Vali Gül, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gençlerimizin karar sürecine katılmasını çok önemsiyor ve her Valiler toplantısında Valileri bu konuda talimatlandırıyor. Biz de görev yaptığımız diğer illerde uyguladığımız Öğrenci Meclisi yönteminin başarılı olduğunu ve sonuç verdiğini gördük. Her sınıfta 1 kız 1 erkek, her okulda 15 kişilik bir yapımız, İlçe Öğrenci Meclisimizde 18’i öğretmenden oluşan 35 kişilik bir yapımız var. Bir üstte ise 51’i öğrenci, 49’ü öğretmen İl Meclisimiz var. İstanbul’da yaklaşık 250 bin öğrenci, 110 bin öğretmenimiz meclislerimizde görev alıyor.” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL: YARININ KARAR VERİCİLERİ OLMANIZI İSTİYORUZ”

Öğrenci Meclisleri ile merhametli nesillerin yetişmesini hedeflediklerini dile getiren Vali Gül, “Sadece bugünün değil, yarının karar vericileri olmanızı, yarının liderleri olarak yetişmenizi, ülkemizin ve dünyanın gündemini takip etmenizi, içinize sinmediğinde hayır demenizi istiyoruz. Vicdanlı, merhametli, inançlı olmanızı, bu meclislerde ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Sizlerin sosyal kültürel faaliyetlerdeki başarınız, akademik başarınızdan daha kıymetli. Her ailenin çocuğu için istediği şeyleri bizler de sizler için istiyoruz. Hepimizin yapması gereken konuları daha sistemli bir şekilde bu organizasyonlar ile yapıyoruz. Her bir meclis üyemize bu anlamda teşekkür ediyorum. Düzenli olarak taplanmak ve alınan kararların takibini sağlamak çok önemli. Herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri seviyoruz, sizlere güveniyoruz. İmkanları olabildiğince sizlerin hayatını kolaylaştıracak yerlerle aktarmak istiyoruz. Yapılabilecek ne varsa 7/24 sizlerin emrindeyiz.” dedi.

Toplantıda ilçe meclis üyesi öğrenciler, beklenti ve planlarını anlattı. Vali Gül ve beraberindekilerin ilçe öğrenci meclis üyelerinden gelen talep ve önerileri dinlemesi ile toplantı sona erdi.

Tags