Rusyada Terör Saldırısı; Ölü Sayısı 140 'a yükseldi

Rusyada Terör Saldırısı; Ölü Sayısı 140 'a yükseldi

Rusya'da terör saldırısı düzenlendi. 4 veya 5 silahlı teröristin olduğu sanılan saldırıda şu ana kadar en 140 kişinin öldüğü ve 80'den fazla kişinin de yaralı olduğu bildirildi.

Dört veya beş silahlı ve tezhizatlı terörist, Moskova'da bulunan Crocus Belediye binasının konser salonunda bulunan ziyaretçilere ateş açtı. İlk belirlemelere göre 40 dan fazla ölü ve 100 den fazla yaralı bulunmakta idi. Bu yapılan resmi açıklamayla ölü sayısı 140'a yükseldi.

Ukkrayna devlet yetkilileri Moskova'daki terör saldırıları ile ilişkilerinin olmadığını açıkladı. Moskova'da Konser salonuna yapılan terör saldırısı Türkiye tarafından şiddetle kınandı.

Adı konulmamış 3. Dünya Savaşı daha da genişliyor mu?

Papanın beyaz bayrak ile barış istediği, Rusyanın Türkiye'nin önderliğinde barış görüşmelerinin yapılması yönünde beyanı sonrası bu saldırısa görünen o ki ABD ve Avrupa, savaşı Moskova'ya taşıyarak büyütmek istiyor.  Daha iki gün öncesine kadar Macron'dan savaşı tırmandıran açıklamalar gelmişti.

Fransa'nın Ukrayna'ya silah ve asker sevkiyatı ile büyük savaşın ayak seslerinin duyulduğu bu günlerde Rusya, savaşı Batı başkentlerine taşır mı? Bunun cevabı ilerki günlerde ortaya çıkacak.

Geçen hafta ABD Dışişleri Bakanlığının, Moskova'daki tüm Amerikalılara büyük toplantı, konser ve alışveriş merkezlerinden uzak durmaları konusunda yaptığı duyuru sosyal medyada gündem oldu.

Ramazan Kurtoğlu X hesabından yaptığı değerlendirmede; "Moskova’daki Konser’e terör saldırısı çok profesyonel ve arkasında birden fazla istihbarat örgütü ve Yeni Dünya Düzeni mücadelesi var.Hedef Putin ve “Rus Baharı”ile Rusya’yı küresel savaşın tetikçisi yapma hesabı var gibi gözüküyor. İlginç olan Rus istihbaratının bunu ıskalaması." 

Rusya cephesinden ilk resmi açıklamalar gelmeye başları;

Rusya Dışişleri Sözcüsü Zakharova: "ABD, Mart başında yaptığı terör uyarılarına, terör saldırısına ilişkin bilgileri derhal bize iletmeli."

ABD dışişleri, Rusya'daki bugünkü saldırıdan 2 hafta önce vatandaşlarını uyarmış, AWM lerden uzak durulması yönünde açıklamalar yapmıştı. Rus Büyükelçi Rodion Miroshnik; "ABD’nin bu saldırıdan, bu saldırının hazırlığından haberi vardı."

Tags