Çarşamba, 24 Ekim 2018

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nun 21’inci merkezini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açtı. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, “İstanbul’daki Londra’dakinden daha iyi olmuş” dedi.

İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan Madame Tussauds Müzesi’nin açılışına Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın ve Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi tarafından yapıldı.

Programda konuşan Başkan Topbaş, Galata Pera bölgesinin geçmişte önemli fonksiyonlar icra ettiğini, kültür sanat hayatımızda da önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, “Bir dönem belediye başkanlığı yaptığım güzel Beyoğlumuzun tekrar eski kültürel aktivitelerine kavuşmasından dolayı memnuniyet duydum. Özellike Emek Sineması, bu bölge bizim çocukluğumuzda çokça geldiğimiz, gittiğimiz alanlar; ama maalesef çöküntü haline gelmişti. Burada ben bu konuya hassasiyet gösteren Emek Kültür ve Sanat Vakfı'na teşekkür ediyorum. Tekrar kentin hafızasının canlanması adına çok önemli” diye konuştu. Madame Tussauds açıldı

İstanbul’un tarihi geçmişiyle de adeta açık hava müzesi olduğunu ve her geçen gün İstanbul’a değer katan yeni projelerin hayata geçtiğini anlatan Başkan Topbaş, “Madame Tussauds’un İstanbul’a yeni bir değer sunacağına inanıyorum. Yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin yeni bir destinasyonu oldu. Tur rehberleri mutlaka gezilecek yerler arasında Madame Tussauds’u da koyacaktır. Şunu da ifade etmeliyim ki İstanbul’daki Madame Tussauds, Londra’dakinden daha iyi olmuş” ifadelerini kullandı.

Kültür ve sanatın ülkeler arasındaki ilişkilerde de önemli bir role sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyada müzeciliğin çok farklı konseptleri var. Madame Tussauds’da kendi formatıyla dünyada eşsiz bir yere sahip. Başarısı tartışılmaz. Müzeler eğitim ve kültür sanat için çok önemli. Gelecek adına çok önemli. Geçmişle geleceği birbirine bağlayan önemli bir değerdir. Ve hatta bir barış alanlarıdır. Hiçbir politikacının açamayacağı kapıyı kültür ve sanatla açarsınız.”

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve protokol Madame Tussauds müzesinin açılış kandelasını kesti. Adile Naşit’in Hababam Sınıfı’nda hayat verdiği Hafize Anne karakterinin balmumumu heykeli de kurdele kesenler arasında yer aldı.

Başkan Topbaş daha sonra müzeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı ve ünlülerin balmumu heykelleri yanında basın mensuplarına poz verdi.

Müzede tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 55 figür yer alıyor. Sergilenecek figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Adile Naşit, Angelina Jolie, Brad Pitt, Usain Bolt, Messi, Rihanna, Marilyn Monroe, Muhammed Ali ve daha birçok sürpriz isim bulunuyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi