Çarşamba, 24 Ekim 2018

Bağcılar 2017- 2018 Eğitim öğretim yılında yine sahipsiz. Okullarda kadrolu öğretmen yok, ücretli öğretmenlerle eğitime devam ediliyor.

Yaptığımız araştırmada Bağcıların eğitimde ne kadar ihmal edildiği ücretli öğretmenlerin fazlalığı ile ortaya çıktı. Öğretmenler Günü adına öğretmenlere mavi boncuk dağıtıldığı bu günde, kadrolu öğretmen açığı en üst seviyede. Öyleki eğitim veren okullarda kadrolu öğretmen sayısı kadar ücretli öğretmenin görev alması Bağcıların sahipsiz olduğunun gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Geçen yıl yaptığımız araştırmada olduğu gibi bu yılda kadrolu öğretmen sıkıntısının en çok olduğu ortaokullar en başta geliyor. İlkokul ve liselerde ücretli öğretmen sayısı ortaokullara göre nisbeten daha az. Yaptığımız araştırmada Akyiğit Ortaokulu kadrolu öğretmen istihdamında en iyi durumda olan okul. Bu okulda bile 3 tane ücretli öğretmen çalışıyor. Bağcılar, kadrolu öğretmen atamalarında herzaman yalnız bırakılarak, okullarda branş öğretmen açığı gittikçe büyütülüyor. Öyle ki ilçedeki bazı okullarda ücretli öğretmen sayısı kadrolu öğretmen sayısından fazla. İktidar partisine en çok oyu veren ilçeye öğretmen atamalarında her zaman istenen normdan uzak bir atama gerçekleştiriliyor.

Bazı ortaokullarda ücretli öğretmen sayısı kadrolu öğretmen sayısından fazla olması velileri çileden çıkartıyor. Veliler, sahipsiz kalan ilçenin eğitim sorunlarına çare bulması gereken yerel ve kamu yöneticilerinin ilgisizliğinden yakınıyorlar. Bağcılarda eğitim sahipsiz

Bağcılar'da eğitim- öğretim İstanbul'daki diğer ilçelere nazaran sıkıntılarla devam ediyor. Bağcılar'da okullarda kadrolu öğretmen yetersizliği nedeniyle eğitime ücretli öğretmenlerle devam edilmeye çalışılıyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk her Öğretmenler Günü'nde eğitime sahip çıkılacağı yönündeki sözleri yıllar geçmesine rağmen giderilmiş değil . İnönü Mahallesi, Yeni Mahalle, Yüzyıl Mahallesi, 15 Temmuz Mahallesi'ndeki okullarda kadrolu öğretmen açığı en üst seviyede.

Seçimlerde her zaman Lokman Çağırıcı ve AK Parti'nin yanında olan Bağcılar halkı, eğitimde kaliteyi yükseltmek için somut adımlar atılmasını bekliyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

İki anı: Sivas şiir etkinliğinde Rahmetli Âkif (İnan) Ağabey'imle beni otelde aynı odaya koymuşlardı. "Murad'ım ben...

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Eğitim sisteminin yarışmacı yapısı içinde her anne baba kendi çocuğunu kurtarma çabasında. Herkes kendi çocuğunun iyi...

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi