Salı, 16 Ekim 2018

Bağcılar Belediyesi 21. Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında düzenlenen uçurtma şenliğinde 7’den 70’e her kesimden vatandaş uçurtmalar uçurarak, dans ederek ve şarkılar söyleyerek keyif dolu bir gün geçirdi. 2 bin uçurtmanın dağıtıldığı şenliğe 9 ülkeden uçurtma severler eşlik etti.

Bağcılar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 21.’si gerçekleştirilen Çevre Etkinlikleri çerçevesinde Mahmutbey Mahallesi’nde uçurtma şenliği düzenlendi. İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin işbirliğiyle yapılan şenliğe bu yıl Almanya, İtalya, Avustralya, Hindistan, Endonezya, Kamboçya, Polonya, Kolombiya ve Zambiya’dan profesyonel uçurtmacılar da katıldı.

“Dev Türk Bayrağı uçurtması büyük alkış aldı”

Uçurtma şenliği Bilgi Evi öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle başladı. Açılışın ardından davetliler, uçurtmalarını rüzgara karşı uçurmaya başladı. Gökyüzünü donatan binlerce uçurtmanın arasından Uçurtmacılar Derneği üyelerinin 60 metrekare büyüklüğündeki dev Türk Bayrağı uçurtması büyük alkış aldı. Yurtdışından gelen uçurtma sevdalıları da yanlarında getirdikleri değişik tasarım ve figürlü uçurtmalar şölene renk kattı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, bazı çocuklar yüz boyaması etkinliğine katılırken bazıları da çalan müziğe kendini kaptırıp bol bol dans etti. Büyükler de çocuklara uçurtma yapmayı ve uçurmayı öğreterek zaman geçirdi. Uçurtma yarışması ise etkinlik alanındaki herkesi heyecanlandırdı. Bolca eğlenen uçurtma severler, En Yükseğe Çıkan, En İlginç ve En Güzel uçurtmalar kategorisindeki yarışmalarda yeteneklerini ortaya koydu. Dereceye giren yarışmacılar düzenlenecek Çevre Şöleni’nde ödüllerine kavuşacak.

Bağcılar Uçurtma Şemliği

“Mutlu çocuklar mutlu yarınlar demektir”

Bu mutlu günde hemşehrilerini yalnız bırakmayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, çocukların mutluluğuna eşlik etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çağırıcı, “Yavrularımızın bu gülen yüzünü görmek her şeye değer. Mutlu çocuklar mutlu yarınlar demektir” dedi.

Şenliğin özel konuğu Almanya Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Petermann ise “Çok güzel bir organizasyon. Bilhassa çocukların eğlenmesi harika olmuş. Bu kadar çocukla uçurtma uçurmak benim de hayalim. Ara sıra torunumla uçurmaya çalışıyoruz” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Bağcılarda boykot var

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi