Çarşamba, 30 Temmuz 2014

Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde meme kanseri üzerine konferans veren Sağlık Eğitim Uzmanı Güzin Ceylan, emzirmenin meme kanseri riskini azalttığını söyledi.

Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde konferans veren Sağlık Eğitim Uzmanı Güzin Ceylan, meme kanserine ilişkin önemli uyarılarda bulundu. Meme kanserinde risk oranının yaş artışıyla orantılı olarak arttığını ifade eden Ceylan, çocuğunu hiç emzirmeyen kadınların da meme kanserine karşı risk altında olduğunu ifade etti. 45-50 yaş üzeri kadınlar ile yakın akrabalarından meme kanseri olan kadınların risk taşıdığını ifade eden Ceylan, uzun süre kullanılan hormonal ilaçların da meme kanserine sebep olabildiğini belirtti. Ceylan, kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımının da meme kanserini tetiklediğinin altını çizdi.

Meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapan Ceylan, 18 yaşından sonra kişilerin her ay kendi kendilerini muayene etmeleri gerektiğini söyledi. 18-40 yaş aralığındaki kişilerin ise 3 yılda bir hekim kontrolünden geçmesi gerektiğini anlatan Ceylan, bu kontrolün 40 yaş üzerindeki kadınlar için ise en az yılda bir kez yapılması gerektiğini belirtti.

Alınacak bir takım tedbirlerle meme kanseri olma riskinin azaltılabileceğini ifade eden Ceylan bunları da kilo kontrolü, sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, sigara ve alkol tüketiminden uzak durmak, emzirmek, hormonlu ilaç kullanımından uzak durmak olarak açıkladı.

emzirerek meme kanserinden kurtul

Bağcılar Belediyesi’nin “7 Bölge, 7 Renk Kültür Sanat Festivali” Büyük İlgi Görüyor

Bağcılar Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve Adıyamanlılar Vakfımızın da aralarında bulunduğu 81 ilden, 22 sivil toplum kuruluşunun iştirak ettiği “7 Bölge, 7 Renk Kültür Sanat Festivali” büyük ilgi gördü.

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği festivale Adıyaman’ı temsilen Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman belediyesi işbirliğince düzenlendi. Adıyaman standında sergilenen Adıyaman ile ilgili ürünleri Adıyaman Belediyesi tarafından karşılandı. Çiğ köfte sektöründe ise, her geçen gün gelinen nokta itibariyle Adıyaman’ın gururu olan OSES Çiğ Köfte ile DOPİNG Çiğ Köfte sponsorluğu üstlendi.

“7 Bölge, 7 Renk Kültür Sanat Festivali” programın açılışından sonra Esenler Kaymakamı ve Bağcılar Kaymakam Vekili Nazım Madenoğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve beraberindeki heyet Adıyamanlılar standını ziyaret etti.

Adıyaman çiğ köftesinin ikram edildiği gecede bir teşekkür konuşması yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, insanların doğduğu ve doyduğu yerin önemli olduğunu bahsederek, “Hepimiz ayrı bir ilin vatandaşı olsak bile sonuç itibariyle İstanbul’da seferî gibi yaşıyoruz. Bu nedenle doyduğumuz yer gibi, doğduğumuz yeri de unutmamamız lâzım. Yani mozaik değil, ebrulî olmuşuz” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, “7 Bölge, 7 Renk Kültür Sanat Festivali”nin anlam itibariyle büyük bir derinlik arz ettiğini ve 81 ilden gelen 22 sivil toplum kuruluşunu festival sebebiyle bir araya getirerek kardeşlik havasının oluşturulmasına vesile olan Bağcılar Belediyesi’ne teşekkür borçlu olduğunu söyledi.

Organizasyonun yapımında büyük emeği geçen Adıyamanlılar Vakfı Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Ahmet Demir ise, Adıyaman’ın zengin mutfağı ve kültürü ilgili bilgiler vererek, Adıyaman’ın tarihî ve turizminin yanı sıra zengin mutfağı ve kültürüyle de tanınan bir il olduğunu söyledi.

adıyamanlılar vakfı 7 renk 7 bölge festivalinde

Kaynak: analitikbakis.com

MHP Bağcılar İlçe Başkanı Ali Erdemir kızını evlendirdi. Düğün merasimine siyasilerden ve Bağcılar MHP teşkilatından geniş bir katılım vardı.

Bağcılar Kültür Merkezi’nde Nikah merasimine başta; TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru,MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya,İstanbul Milletvekili İhsan Barutçu,İlçe Başkanları,eski İstanbul ülkü ocakları başkanı Erdem Karakoç,MHP Eski İl yöneticileri, Bağcılar Ülkü ocağı başkanı Aziz Engin ve çok sayıda konuklar katıldı.

Nikah’ı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın kıydığı nikah töreni’nde TBMM Başkan vekili Meral Akşener,MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, Milletvekili Atilla Kaya ve Bahar Argın nikah şahidi oldular.

Bağcılar Meydan ekibi olarak genç çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

ali erdemir kızını evlendirdi

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse, Bağcılar’da bulunan Gümüşhane derneklerine kahvaltı verdi.

Kahvaltıya Bağcılar Gümüşhaneliler İl derneği başkanı Zafer Uçan ve yönetim kurulu üyeleri ile tüm köy dernekleri eksiksiz olarak katıldı. Bağcılar Belediyesi çadırında 14-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan program ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşma yapan Şahin Köse,birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini,bu ve buna benzer programlara katılım sağlanarak gücümüzün ispatlanması gerektiğini belirtti.

İl derneği başkanı Zafer Uçan ise yaptığı konuşmada, bu bir haftalık programın önemine dikkat çekerek gücümüzün gösterilmesi için yoğun bir katılım gerektiğini belirterek tüm hemşehrilerimizin programlara aileleri ile birlikte gelmelerini istedi.

Ayrıca 18 Eylülde saat:18.30-21.00 saatleri arasında tv de canlı olarak yayınlanacak kapanış gününe tüm hemşehrilerimizin katılımının sağlanması istendi.

Başkan Yardımcısı Şahin Köse ve Dernek Başkanı Zafer Uçan, toplantıya katılan tüm üyelere teşekkür etti.

Bağcılar Gümüşhaneliler İl derneği belediye başkan yardımcısı ile /> </div>
		
			</div>
					<div class=

Bağcılar'da uzun yıllar yaşayanlar Melek Kırtasiyeyi tanırlar. Bağcılar meydanda sadece 50. Yıl Adnan Ötügen İlkokulu ve Bağcılar ilkokulu varken Melek Kırtasiye'de vardı. O zamanlar öğrenci olarak Melek Kırtasiye'den okul ihtiyaçlarını karşılayanlar şimdilerde çocuklarının ya da (belki) torunlarının okul ihtiyaçlarını karşılamak için uğruyorlar.

Melek Kırtasiye her eğitim öğretim yılı başlarında kendini yeniler. Tabiri caiz ise eğitimde modayı takip eder. Okul malzemelerinde teknoloji ve bilişimin getirdiği yenilikleri takip eder. Her güzel ve faydalı ürünü özenle seçer, alır ve mutlaka bulundurur. Gelişimi yakından takip ederek öğrencilerin beklentilerini görsel olarak da karşılar.

Melek Kırtasiye gelişime ve değişime açıktır. Bir çok ürünü değişik biçim ve şekillerde bulup almanız mümkündür. Orda tek değişmeyen şey güleryüz ve samimiyet.

Engin Güzel Melek Kırtasiye'nin misyonuna ve vizyonuna uygun bir esnaf örneği sergiliyor. Bağcılar'ın böylesi esnaflara ve ticarethanelere ihtiyacı var.

Bağcılar Meydan olarak halkın sevgisini ve takdirini kazanmış Melek Kırtasiye'ye ve çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MELEK KIRTASİYE

 • MUAMMER
  kardeşimin ölümünü öğrenmiş bulunuyorum allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

  Devamını oku...

   
 • salih yılmaz
  sayın başbakanımız sayın RECEP TAYİP ERDOĞAN CUMHUR BAŞKANIN OLSUN

  Devamını oku...

   
 • recep tayip erdogan
  onun dürüs olduğuna inanıyorum hiç hayatımda bu kadar birisinin kazanmasını istemedim tayip erdoganın ...

  Devamını oku...

   
 • ömer akkaya
  mekanın cennet olsun sayın hocam...Üzüntüm üzü kelimelerle anlatmak mümkün değil...

  Devamını oku...

sanalbasin.com üyesidir